Cvetka Hojnik

Pranešimo temaSTUDENTŲ SĖKMĖ PASAULINĖJE „EXPO“ PARODOJE: JAUNIEJI DIZAINERIAI TAIP PAT GALI PARODYTI ŠALIES KŪRYBINĮ POTENCIALĄ

Cvetka Hojnik,

pripažinta slovėnų menininkė, kurią galima atpažinti iš juodos spalvos paveikslų su skirtingomis faktūromis, gimusi Murska Sobotoje, šiuo metu gyvena ir kuria Lendavoje, Slovėnijoje. Baigė studijas Liublianos universiteto Mokslo ir technologijų fakulteto Tekstilės katedroje, vėliau studijavo šiuolaikinės tapybos techniką Liublianos universiteto Dailės akademijoje. Jos magistro darbas „En Soph, asambliažai ir tekstūra per kabalos fraktalus“ buvo įvertintas aukščiausiu balu.

Savo darbus pristato daugelyje personalinių ir grupinių parodų gimtojoje Slovėnijoje ir už jos ribų. Yra gavusi daugybę apdovanojimų ir pripažinimų: Mariboro dailininkų asociacijos apdovanojimai už kūrybą (2006 m. ir 2014 m., 2019 m.), specialusis apdovanojimas parodoje „Spacial Homage“ Italijoje (2007 m.), reikšmingas „Ex Tempore“ Pirane apdovanojimas „Soline“ tema (2009 m.) ir mero Antono Balažeko padėka už pasiekimus kultūros srityje šalyje ir užsienyje (2013 m.). 2019 m. ji buvo apdovanota Gran prix parodoje „Žene slikari“ (moterys tapytojos) Majdanpeke, Serbijoje; 2020 m. – specialiuoju ekspertų žiuri apdovanojimu 3-iojoje tarptautinėje miniatiūros ant popieriaus bienalėje Prijedore, Bosnijoje ir Hercegovinoje, o 2021 m. – dviem ekspertų žiuri apdovanojimais tarptautinėje parodoje Zagrebe, Kroatijoje, ir tarptautinėje bienalėje „Aktas“ Juodkalnijoje.

Ji dirba ne tik meninį, bet ir pedagoginį darbą, dėsto piešimą ir meno teoriją Mariboro aukštesniojoje profesinėje medienos technologijų ir dizaino mokykloje ir Murska Sobotos grafinio dizaino mokykloje.

Ji yra Mariboro ir Slovėnijos dailininkų asociacijos, Austrijos dailininkų asociacijos ir Tarptautinės laisvųjų dailininkų draugijos narė.


AGNĖ ALEKSAITĖ  MARIT PIIRMAN   ZDENKA STEBLOVNIK ŽUPAN

 

LithuaniaEnglish