„Stebuklų šalyje… Beprotystė skrybėlėje!“

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos

Įvaizdžio dizaino studijų programos studentų darbų paroda

„Stebuklų šalyje… Beprotystė skrybėlėje!“


Liujiso Kerolio pasaką „Alisa Stebuklų šalyje ir Veidrodžio karalystėje“ žino ir maži, ir dideli. Literatūrologai ir biografai iki šiol diskutuoja, kas paskatino ekscentrišką matematikos dėstytoją, parašiusį ne vieną matematinį veikalą, sukurti grožinės literatūros kūrinį, išpopuliarėjusį visame pasaulyje.

Nuostabos nekelia, kad šis kūrinys sužavėjo ir kūrybingąjį režisierių Timą Burtoną, kuris 2010 m. sukūrė pasakos „Alisa Stebuklų šalyje ir Veidrodžio karalystėje“ ekranizaciją „Alice in Wonderland“ (liet. „Alisa Stebuklų šalyje“). Įdomu tai, kad režisieriaus interpretacijoje ne mažiau nei pati Alisa ryškus yra ir kitas pasakos personažas – Skrybėlius.

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Įvaizdžio dizaino studijų programos studentų darbų parodoje „Stebuklų šalyje… Beprotystė skrybėlėje!“ visas dėmesys yra sutelkiamas būtent į jį – spalvingąjį ir šarmingąjį Skrybėlių.

Alternatyvių personažo įvaizdžių paieškas studentės pradėjo vadovaujamos Įvaizdžio dizaino studijų programos koordinatorės, lektorės Violetos Dobrovolskienės dėstomame studijų dalyke „Įvaizdžio kompozicija 1“. Įdėjų vystymas, įvaizdžių kūrimas ir išpildymas fotosesijoje vyko „Įvaizdžio kompozicijos ir fotografijos pagrindai“ praktikos metu, vadovaujant lektorėms Rasai Povilaitienei ir Jurgitai Buožienei. Studentės kūrė naujus Skrybėliaus įvaizdžius, savarankiškai atliko menines įvaizdines fotosesijas, pasakojančias naujas ir netikėtas ypatingos skrybėlės ir jos šeimininko istorijas, kurioms netrūksta komiškumo, žaismingumo ir, žinoma, stebuklų.

Parodos dalyviai – Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos studentai:  Evelina Karaliūtė–Piktienė, Greta Valeikaitė, Vakarė Radavičiūtė, Aiva Gžibovskytė, Meda Vapsvaitė, Urtė Urbonavičiūtė, Gabija Rupšlaukytė

Parodos kuratorės ir  vadovės – Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos lektorės: lekt. Rasa Povilaitienė (Įvaizdžio dizaino studijų programos lektorė), Jurgita Buožienė (Fotografijos studijų programos lektorė)

Parodos video montažas – Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos lektorė: Rasa Povilaitienė

Parodos kūrybinė grupė    Parodos nuoroda

LithuaniaEnglish