„Blue–bot“ kelionė

Edukacinių programuojamų robotų „Blue–bot“ kelionė keturmečių grupėje


Parodos autorė: Kristina Žvinklytė, Vilniaus lopšelis-darželis „Vaidilutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Vadovė: dr. Renata Kondratavičienė, Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto docentė


PARODOS NUORODA


Vilniaus lopšelio–darželio „Vaidilutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Žvinklytė ir Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto dr. Renata Kondratavičienė kviečia į virtualią projekto „Edukacinių programuojamų robotų „Blue–bot“ kelionė keturmečių grupėje“ parodą.

2022 m. spalio mėnesį Vilniaus lopšelyje–darželyje „Vaidilutė“ 4–5 metų amžiaus vaikų grupės „Voveraitės“ aplinka virto į „Grybų karalystę“. Miško voveraitė padovanojo mažiesiems plakatą „Grybai“. Vaikai, tyrinėdami plakatą, ieškojo pažįstamų grybų, bandė juos pavadinti. Kartu su mokytoja Kristina jie ieškojo atsakymų į iškilusius klausimus darželio grupės bibliotekoje ir internetinėse enciklopedijose. Mažieji atsinešę iš namų nuotraukų, kuriose užfiksuotos grybavimo akimirkos, noriai pasakojo vieni kitiems, kas jose pavaizduota. Labiausiai patikusius grybus jie vaizdavo piešiniuose, kurių paroda galėjo gėrėtis net tik darželio grupės vaikai, tėvai, darželio darbuotojai, bet ir kitų grupių vaikai.

Mokytojai Kristinai, apsirengusiai grybautojos rūbais ir laikančiai pilną pintinę grybų, įėjus į grupę, mažieji džiaugėsi galėdami apžiūrėti tikrus grybus, juos skaičiuoti, lyginti pagal dydį ir spalvą, tyrinėti juos pro padidinamąjį stiklą. Vaikams tyrinėjant miško grybus į svečius atvyko edukacinė bitutė–robotas „Blue–Bot“. Mažieji sukūrė edukacinės veiklos kilimėlį su grybų paveikslėliais, kad galėtų supažindinti „Blue–Bot“ robotą su grybais. Vaikai mokėsi programuoti robotą, sukurti nesudėtingą kelių komandų programą, kad nuvestų jį prie mažiesiems labiausiai patikusio grybo. Vaikai, paspaudę mygtuką „Go”, stebėjo roboto kelionę iki grybo, aiškinosi, ar pavyko teisingai robotą užprogramuoti. Nepavykus – ieškojo klaidos ir iš naujo bandė programuoti robotą, kad jis pasiektų tikslą.

 


 

LithuaniaEnglish