Konferencijos virtualios parodos (2022)

GRUPINĖ STUDENTŲ PARODA „PAŠNEKESYS“


PARODOS NUORODA

Tradicinę, šiais metais XIX–ąjį kartą vykstančią, nuotolinę tarptautinę mokslinę studentų konferenciją „Idėjų forumas 2022“, organizuojamą Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto, lydinčioje grupinėje studentų parodoje „Pašnekesys“, kurioje dalyvauja jaunieji menininkai iš Ukrainos, Bulgarijos ir Lietuvos, atsiskleidžia meno kalbos universalumas.

Virtualioje ekspozicijoje pristatomi skirtingose dizaino bei dailės krypčių specialybėse ir kursuose žinias gilinančių ir praktinius gebėjimus tobulinančių studentų kurti darbai, kuriuose jie demonstruoja ne tik puikų grafinio dizaino, stiklo meno, keramikos, tekstilės, odos meno, piešimo, grafikos technikų įvaldymą, bet ir savo išskirtinumą pasirenkant kūrybos motyvus, iš jų sukuriant originalias kompozicijas ir perteikiant interpretatyvius naratyvus.

Universalia meno kalba jaunieji kūrėjai su parodos žiūrovais užmezga pokalbius apie juos supančią aplinką, atkreipdami dėmesį į mažiausias detales. Suteikę joms simbolines reikšmes, paskatina ieškoti ir atrasti jomis pasakojamas istorijas. Įkvėpti motyvais kūrybai turtingos realybės studentai kuria autentiškus jų pasaulius reflektuojančias kompozicijas, darbuose dalijasi refleksijomis, atspindinčiomis vidines jų patirtis, o taip pat perteikia asmeninį požiūrį apie nūdienos įtampas, ragindami nepaminti fundamentalių vertybių ir žmogiškumo.

Skirtingi kūrybos motyvai, atidumas detalėms, įdomūs kompoziciniai sprendimai, įvairių technikų įvaldymas neleidžia suabejoti jaunųjų menininkų talentais ir jų pasirinktu keliu, vedančiu į kūrybos aukštumas.

Parodos dalyviai: Augustina Budžiulytė, Jurgita Galdikaitė, Kateryna Beizym, Marija Šimaitytė, Monika Imbrasaitė, Radvilė Sarapinaitė, Raminta Leonavičiūtė, Rokas Sakalauskas, Simona Tuomenaitė, Ugnė Paškevičiūtė, Lachezar Dochev

Parodos dizaino autorius: Menų akademijos Dizaino studijų programos koordinatorius Juozas Dundulis

 

 

LithuaniaEnglish