„Istorijų fragmentai“

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos

Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programos

studentų tapybos darbų paroda

„Istorijų fragmentai“


Nuotrauka: Martynas Jurgutis

Nuotrauka: Martynas Jurgutis

Iki gegužės 31 d. Kauno kolegijos „Stiklo galerijoje“ (Pramonės pr. 22A, Kaunas / Pramonės pr. 20, Kaunas) eksponuojama Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programos pirmo kurso studentų tapybos darbų paroda „Istorijų fragmentai“, kurioje eksponuojamos studentų sukurtos prevenciškai konservuojamų paveikslų fragmentų kopijos.

„Pieš pradėdami tapybos kūrinių prevencinio konservavimo darbus, būsimieji restauratoriai analizavo kūrinių sukūrimo technikas, atliko pirminius menotyrinius tyrimus. Šių vizualinių  tyrimų rezultatai patvirtino, kokia unikali yra kiekvieno kūrinio sukūrimo istorija“, – pažymi Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programos koordinatorė, parodos kuratorė Eglė Aleknaitė.

Parodoje eksponuojamos paveikslų fragmentų kopijos atliktos tokia pat tapybos technika, kokia yra sukuri autentiški, prevencinio konservavimo reikalaujantys, tapybos darbai. „Ištirti kūrinio autoriaus braižą, suprasti darbo idėją, įsijausti į konservuojamą ir restauruojamą tapybos kūrinį restauratoriui yra būtina, o tai pasiekiama naudojant kopijavimo techniką. Ji lavina ne tik meninius gebėjimus, bet ir įgalina gilintis į autoriaus naudotą tapybos techniką, dažus, tapybinį pagrindą“, – pasakoja E. Aleknaitė.

Įdomu tai, kad tapybos darbas kiekvienam studentui buvo parenkamas individualiai, atsižvelgiant į stipriausias jo asmenybės savybes, tačiau visi pirmakursiai atliko vienodą užduotį – išsirinkę paveikslo kompozicijos fragmentą, sukūrė tikslią jo kopiją.

Šiuolaikinis restauratorius turi būti ir menininkas, ir technologas, ir netgi istorikas, nes savo kasdieniame darbe jis susiduria su mokslu ir technologijomis paremtais procesais. Parodoje prie kiekvienos eksponuojamos kopijos pateikiamos Kauno kolegijos Medijų projektų koordinatoriaus Martyno Jurgučio tapybos kūrinių nuotraukos suteikia galimybę pažvelgti į bendrą kūrinio vaizdą ir suvokti, kiek daug gali matyti ir jausti dailės kūrinių restauratoriaus.

Parodos kuratorė: Kauno kolegijos Menų akademijos Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programos koordinatorė Eglė Aleknaitė

Parodos fotografijų autorius: Kauno kolegijos Medijų projektų koordinatorius Martynas Jurgutis

Paroda veikia: 2024 04 22 – 05 31, Kauno kolegijos „Stiklo galerija“ (Pramonės pr. 22A, Kaunas / Pramonės pr. 20, Kaunas)

LithuaniaEnglish